Hit kolejki w Miłoradzu

W 23 kolejce Delta podejmowała w Miłoradzu lidera naszej grupy Powiśle II Dzierzgoń.

Sobotnie spotkanie na szczycie było kolejnym, w którym nasza drużyna pokazała charakter i bez większych problemów pokonała zespół Powiśla II tym samym umacniając się na drugiej pozycji w tabeli.

Na wynik spotkania z pewnością wpłynęła z góry ustalona taktyka polegająca na grze wysokim pressingiem, który skutecznie uniemożliwił przeciwnikowi swobodne rozgrywanie piłki a naszej drużynie pozwalał wypracować akcje zagrażające bramce gości. Po mimo to minuty mijały, jednak ataki Delty nie przynosiły rezultatów bramkowych, a ciągłe ataki naszej drużyny powodowały że goście ratując się przed utratą bramki coraz częściej dopuszczali się przewinień, czego konsekwencją była czerwona kartka w 27min otrzymał zawodnik gości po uprzednio otrzymanych dwóch żółtych kartkach. Mimo wysokiej przewagi na boisku Delty w 35 min Powiśle II wyprowadziło jedną z nielicznych kontr, która mogła zakończyć się zdobyciem bramki. Po uderzeniu piłki w światło bramki przez napastnika gości dobrym refleksem wykazał się Dawid Wróblewski, piłka po jego interwencji trafiła w poprzeczkę i po odbiciu ponownie znalazła się na 11 m pod nogą zawodnika drużyny przeciwnej, który dobitką próbował pokonać Dawida, jednak powtórnie refleks "Skolsa" był górą.

Gra w drugiej odsłonie nie zmieniła się. Nadal stroną atakującą był nasz zespół, przeciwnik zaś robił wszystko aby nie dopuścić do zagrożenia własnej bramki aż do 50 min kiedy to na solową akcję prawą stroną zdecydował się Robert Modrzejewski, piłka uderzona z ostrego rogu w długi róg bramki okazała się przełomowa dla naszej drużyny a zarazem dająca prowadzenie naszemu zespołowi. Zdobyta bramka jeszcze bardziej podkręciła grę Delty kolejna bramka wisiała w powietrzu. W 63 min lewą stroną akcje rozpoczyna Mateusz Pogorzelski piłka wrzucona w 11 m pola karnego gości trafia wprost na nogę Roberta, który uderzeniem z pierwszej piłki po raz drugi pokonuje golkipera gości. W ostatnim kwadransie spotkania Delta nieznacznie zwolniła tempo gry co pozwolił przeciwnikowi nawiązać grę jednak cały czas nasz zespół miał sytuacje pod kontrolą i spokojnie doprowadził wynik do końca.

Podsumowują Delta w spotkanie pokazał że potrafi bez problemu stawić czoło wyżej notowanemu przeciwnikowi Powiśle zaś jak na lidera zagrało słabo poza obroną która mimo wszystko uchroniła zespół przed jeszcze wyższą porażką.

Brawo panowie tak dalej do samego końca!