Rewanż z Olimpią za 3 pkt.

W Sobotnim spotkaniu po raz drugi w tym sezonie Delta zmierzyła się z Olimpią Sztum jednak tym razem po 90 min lepszym okazał się nasz zespół pokonując gospodarza spotkania 3:2.

Mecz rozpoczęło się z 45 min opóźnieniem ze względu na problemy z dotarciem na spotkanie sędziego, który w tym samym dniu wcześniej brał udział w innych rozgrywkach. Początek jak i przebieg większości spotkania nie należał do zbyt porywających widowisk. Jedyną ozdobą spotkania było kilka efektownych akcji z obu stron oraz bramki. W 20 min pierwszą bramkę w spotkaniu po rzucie karnym zdobył dla Delty Dawid Jurczyk jednak szczęście naszej drużyny nie trwało zbyt długo bo już w 25 min taką samą okazje wykorzystali gospodarze po strzale Macieja Pluty wyrównali wynik na 1:1. W 39 min najciekawszą akcją spotkania popisał się duet Kowalczyk Pogorzelski po przejęciu piłki w środku pola akcję prawą stroną rozpoczął Rafał Kowalczyk po dokładnym dośrodkowaniu w 16 m pola karnego Olimpii akcje celnym uderzeniem głową zakończył Mateusz Pogorzelski dając ponowne prowadzenie naszej drużynie.

Druga połowa rozpoczęła się dla naszej drużyny bardzo obiecująco już w 48 min piłkę z prawej strony na jedenasty metr pola karnego Olimpii posłał Robert Modrzejewski a dogodną sytuację pięknym uderzeniem głową wykończył Tomek Chmielewicz dając Delcie dwu bramkową przewagę. Gdy wydawało się, że dalszy przebieg spotkania będzie dla naszej drużyny tylko formalnością gospodarze ponownie mocno zaatakowali wytrącając z rytmu nasz zespół z minuty na minutę było widać rosnącą przewagę gospodarzy na dodatek po nieudanej akcji Delty w 69 min Olimpia wyprowadza szybką kontrę, którą na bramkę zamienia w 70 min Łukasz Mikucki. Na szczęście strata bramki obudziła grę Delty. W końcówce spotkania solową akcje pod bramką Olimpii wyprowadza Tomek Chmielewicz wychodząc na czystą pozycję w polu karnym zostaję zatrzymany przez obrońcę gospodarzy sędzia jednak nie dopatruje się przewinienia na Tomku.

Po trudnym spotkaniu z pewnością cieszy wynik i kolejne 3 pkt. Tak dalej Panowie Brawo!