Ważne zwycięstwo w Kmiecinie

W XII kolejce Delta w spotkaniu wyjazdowym zmierzyła się z Błękitnymi Kmiecin. Spotkanie rozgrywane w trudnych warunkach atmosferycznych (przy silnym wietrze), było z pewnością dla obu drużyn ciężkim wyzwaniem.

Po wstępnym losowaniu prawo wyboru padło na nasza drużynę, która spotkanie rozpoczęła ze sprzyjającym kierunkiem wiatru, co tez z pewnością było dodatkowym atutem w atakowaniu bramki przeciwnika. Każdy był jednak świadomy ze po 45 min sytuacja ulegnie diametralnej zmianie dlatego trzeba było wykorzysta dodatkowy atut na max.
Juz pierwsze minuty pokazały ze nasz zespół będzie dążył do zdobycia jak największej przewagi bramkowej w pierwszych 45min. Pierwsza okazja na zdobycie bramki trafiła się w 5 min po zamieszaniu w polu karnym Błękitnych zawodnik gospodarzy zagrywa piłkę ręką sędzia wskazuje na 11 m a dogodnej sytuacji nie marnuje Dawid Jurczyk, który celnym strzałem daje prowadzenie naszej drużynie. Kolejne minuty to ciągle ataki na bramkę Błękitnych jednak w 19 min piłka wybita mocno w pole pozwala gospodarza na przeprowadzenie szybkiej kontry zbyt wysunięta obrona naszej drużyny nie jest w stanie przechwycić piłki co stwarza zagrożenie w polu karnym Delty a nieczysta interwencja Adriana Kaszuby kończy się rzutem karnym dla Błękitnych i ponownie wynik spotkania jest remisowy. Stracona bramka nie wpłynęła negatywnie na grę naszego zespołu, który nadal atakował bramkę przeciwnika. W 29 min na połowie boiska piłkę przejmuje Tomek Chmielewicz próbując wyjść z akcja jest nie przepisowo powstrzymywany sędzia odgwizduje rzut wolny, który egzekwuje sam poszkodowany. Uderzenie z 35 m trafia wprost pod spojenie słupka i poprzeczki tym samym nasza drużyna ponownie obejmuje prowadzenie. Kolejne minuty to nadal gra na połowie przeciwnika który broni dostępu do własnej bramki. Mimo sprzyjających warunków naszej drużynie nie sprzyja szczęści piłka często mija boczne słupki lub poprzeczkę bramki przeciwnika. Dopiero w 42 min Delta po kolejnej akcji zdobywa trzecie trafienia i na przerwę z chodzi z dwu bramkowa przewaga.

Wychodząc na druga polowe każdy był świadomy ze dwu bramkowa przewaga w takich warunkach nie jest przewaga gwarantująca wygrana i trzeba będzie się mocno „na pocić“ aby wynika utrzymać do samego końca. Błękitni rozpoczęli „ostro“ i pierwsze minuty z pewnością należały do gospodarzy jednak po kwadransie sytuacja się wyrównała a nawet można było zauważyć nieznaczna przewagę Delty która kilkukrotnie mogla podwyższyć wynik jednak pomimo celnych uderzeń w światło bramki przeciwnika dobrym refleksem wykazał się golkiper gospodarzy ratując swoja drużynę przed kolejna utrata bramki. W 70 min po faulu boisko opuścił Łukasz Chrzanowski co w dużym stopniu osłabiło obronę naszej drużyny. Ostatnie 10 min to ponowny ataki gospodarzy. W 84 min przewaga Błękitnych daje gospodarza drugie trafienie po zagraniu w pole karne zawodnik Błękitnych strzałem głową umieszcza piłkę w siatce Delty. Drugie celne trafienie z pewnością wzbudziło nadzieje gospodarzy na wyrównanie jednak dobra dyspozycja w bramce Wojtak Jachimowskiego nie pozwoliła Błękitnym zmienić wyniku spotkania. Tym samym po ciężkiej końcówce to Delta mogla się cieszyć z pełnej puli punktów.

Brawo Panowie za walkę do samego końca.