Alfabet na 63 lata istnienia klubu

Historia naszego klubu tworzy się już 63 lata. Przez ten czas przewinęło się wiele osób, utworzyło się kilka tradycji i zostało mnóstwo wspomnień. Nasz własny alfabet przypomina nam o tych najważniejszych, które w pamięci pokoleń zostaną na wiele długich lat.

A - Jak Awans: A z tego cieszyli się kibice i piłkarze Delty 20 czerwca 2010 roku, kiedy to Delta awansowała do klasy okręgowej i grała w niej przez kolejne 5 lat.
B - Jak Bolo: Tu chodzi oczywiście o Piotrka Szklarczyka, który piłkę nożną ma we krwi i przez wiele lat zagrażał bramce przeciwników.
C - Jak Czyżu: Młody, ale jakże utalentowany napastnik Delty, grający do roku 2012, z pewnością to właśnie jego 20 bramek ( drugie miejsce wśród strzelców w sezonie 2009/2010 ) w dużej mierze przyczyniło się do awansu.
D - Jak Damian: Damian Antczak oczywiście. Młody piłkarz, z przyszłością - wychowanek GLKS’u, który odszedł nagle z tego świata w lutym 2010 roku, mając zaledwie 20 lat.
E - Jak EPA Wind: Nasz główny sponsor, dzięki, któremu piłka nożna w Miłoradzu z roku na rok coraz bardziej się rozwija.
F - Jak Figle: Chodzi nam oczywiście o braci Marcina i Wojtka Figlewskich, którzy wiele z siebie dali w barwach naszego klubu. Wojtek mimo wielu przeszkód pozostał z nimi do dzisiaj.
G - Jak Grom: Czyli odwieczny rywal Delty. Chyba każdy kibic pamięta mecze derbowe tych dwóch drużyn - prawdziwą walkę i emocje, które panowały na stadionach.
H - Jak Honor: Bo tylko niewielu go ma, a naszej drużynie go na pewno nie brak.
I - Jak Istnienie: W końcu istniejemy od 1952 roku mimo, że czasem pojawiały się przeciwności.
J - Jak Józek: Bo to przecież właśnie pan Józek Celiowski sprawił, że dziś nazywamy się Delta.
K - Jak Kadra (nie)Zawodowa: Czyli piłkarze, którzy grają nie dla pieniędzy a dla własnych przyjemności, drużyna w której każdy czerpie radość z gry.
L - Jak Lechia Gdańsk: To właśnie meczem z Deltą w 2001 roku, Lechia rozpoczęła swoją drogę do ekstraklasy.
Ł - Jak Łzy: Łzy, które od lat nam towarzyszą, łzy pojawiające się w chwilach smutku i radości.
M - Jak Miłoradz: To właśnie miejscowość, w której znajduje się nasza drużyna
N - Jak Niespodzianki: A tych nigdy w Delcie nie brakowało, wygrana z „niepokonanym" Sokołem Zblewo w sezonie 2012/2013 czy też bezbramkowy remis z gromiącym każdego po 8:0 KP Starogard Gdański w tym samym sezonie. Albo wygrana 3:2, w siedem ostatnich minut meczu z Zielonymi Marzęcino w 2009 roku.
O - Jak Oprawy: Swego czasu, to nasza drużyna miała najlepsze oprawy w całej lidze, albo i jeszcze dalej.
P - Jak Placki: Mowa oczywiście o Janku i Magdzie Plackowskich, zgranym duecie, który od lat wspiera barwy klubu i angażuje się w jego działanie.
R - Jak Renia: Nasza Pani Renia, to właśnie ona od lat sprawuje nad nami opiekę medyczną w trakcie meczu.
S - Jak Sergio: Nasz pierwszy i jak do tej pory jedyny piłkarz - obcokrajowiec - ulubieniec drużyny, zawsze uśmiechnięty, który zginął tragicznie w październiku 2013r.
T - Jak Tradycja: Czyli coroczny memoriał obchodzony od 2012 roku na cześć Damiana Antczaka.
U - Jak Ulek: Chodzi tu oczywiście o Grześka Ulkowskiego, który, w chwili obecnej jest najstarszym, a zarazem najdłużej grającym zawodnikiem naszego klubu. W barwach Delty Ulek gra już ponad 15 lat.
W - Jak Wyjazdy: Bo przecież każdy z nich był wyjątkowy, jednak ich klimat trzeba było doświadczyć na własnej skórze.
Z - Jak Zwycięstwa: To w końcu one przynoszą nam zawsze największą radość - szczególnie te długo wyczekiwane.

Oraz dodatkowo litery X i Y - Jak Nieznane: Bo przecież nikt nie wie co nas czeka, historia tworzy się cały czas.

Kolejnych 63 lat Delto !